Jak zvolit pánskou košili

Pánská košile k obleku

Pánská košile k obleku je nedílnou součástí společenského oblečení pro každého muže. V tomto případě je lepší se držet jednobarevných košil bez křiklavých barev. Košile musí ladit k obleku, ale barevné spojení je důležité i ke kravatě.

Za společenské oblečení pro muže považujeme košili, oblek a sako. Tyto tři součásti musí elegantně a vkusně ladit. Vhodně zvolená košile k obleku je stejně důležitá jako barevné spojení pánské košile a kravaty. Pojďme se podívat, jak vybrat elegantní košili k pánskému obleku.

Košile k obleku s dlouhým rukávem, v decentních barvách a kontrastu

Mezi košilemi s krátkým a dlouhým rukávem určitě raději sáhněte po dlouhém rukávu. Navíc je to i pohodlnější, když na rukách kromě saka ještě něco máte. Co se týče barev, lze experimentovat různě, buď barevnost sladit nebo naopak vytvořit kontrast, například bílá košile a tmavé sako. Vyvarujme se však příliš křiklavých barevných kombinací, například sytě modrá či žlutá košile nebo k obleku zcela nejlepší řešení. Dejte přednost buď neutrálním odstínům šedi nebo zvolte decentní barvy jako jemně modrá, avšak ani tmavě modrá košile v námořnické modři není špatná.

Nezapomeňte sladit ke košili oblek i kravatu, vítězí jednoduchost a čistota barev

Možností sladění barev je mnoho, buď vsadit na stejné barevné odstíny nebo naopak dát přednost kontrastu. Důležitá je také barva kravaty ke košili, ta by měla být alespoň trochu tmavší než košile. U pánských košil k obleku se orientujme zejména na jednoduchost, takže rozhodně není chybou vsadit na jednobarevnou košili. Působí jednoduše, čistě a elegantně, stejně jako jednobarevné sako a kalhoty. Pánské košile jednobarevné i vzorované jsou v mnoha různých provedení, dbejme však na jednoduchost a čistotu, tedy jedna barva nebo decentní jemný vzorek.

U vzorků odlište vzorek pánské košile, obleku i kravaty

Zvolíte-li vzorovanou košili, je dobré dbát na odlišení vzorku kravaty, košile a saka, tedy ne vše ve stejném. Vzorky by měly být navíc odlišené velikostí. Pokud již použijeme stejný motiv vzorku, snažme se o různé velikosti na obleku, košili a kravatě. Elegantní jsou také kombinace světlé jednobarevné košile a světlého saka a kontrastnější tmavší kravata se vzorkem.

U volnočasových košil si můžete dovolit i křiklavější barvy

Základem kromě barvy je také správná velikost košile, což je ve spojení s oblekem rozhodující. Taktéž hraje zásadní roli při nákupu košile online. A nezapomeňte, kromě košil k obleku jsou stejně elegantní a moderní také pánské košile volnočasové pro běžné nošení, které jsou s krátkým i dlouhým rukávem a zde si můžeme dovolit i křiklavější barvy, u obleku se držme decentnosti a vyhnout se křiklavým barvám. U pánské košile k obleku vítězí jednoduchost a čistota barev, buď v kontrastu nebo sladění do stejné barevné škály. Tak či tak si pánská košile zachovává svou eleganci nejen díky límečku a knoflíkům u košile, což jsou u pánských košil základní prvky.