Jak zvolit pánskou košili

Pánské košile a kravaty

Ke košili k obleku je nedílnou součástí společenského pánského outfitu také kravata. Její volba ke košili musí barevně ladit ke košili i k obleku. Stejně jako pánské košile, také kravaty jsou v mnoha různých barevných provedení, jednobarevné i se vzory.

Přestože jsou kravaty obvykle zařazovány mezi doplňky, ke košili k obleku jsou zásadním prvkem společenského oblečení. Proto je nutné dbát na sladění barev košile a kravaty a musí ladit také k samotnému obleku. Pánské košile jsou v mnoha barvách a vzorech, stejně tak i kravaty. Mezi kravatami si můžeme vybrat úzký a široký styl, trendy dnes spíše ukazují k užším provedením. Spojte elegantně pánskou košili a kravatu.

Pravidlo tmavší barvy kravaty nežli košile je základem sladění

Prvně si řekněme základní pravidlo. Kravata by měla být alespoň trochu tmavší nežli košile, nikoli však pouze ve stejném odstínu. Například elegantní spojení bílé košile a červené kravaty či můžete vsadit na tóny modré, například světle modrou košili doprovodí tmavě modrá kravata a to například s decentním vzorkem. Ať již zvolíte košili jednobarevnou či vzorovanou, pamatujte na toto základní pravidlo tmavší barvy kravaty.

Vzorky košile a kravaty opticky odlišujte, velikostí nebo typem

Co se vzorků týče, měly by být opticky odlišeny. Například k jednobarevné košili zvolíme kravatu s jemným vzorkem, pokud zvolíme košili se vzorkem, u kravaty si můžeme dovolit výraznější vzor, oblíbené jsou šikmé pruhy, které doplňují barvu kravaty. Tedy, u světle modré košile s decentním jemným vzorkem klidně zvolme kravatu s výraznějším vzorkem či v odlišném barevném podání. Stejně tak bychom měli odlišit i oblek, vzorky kombinovat, tři stejné vzorky působí poněkud fádně. V tomto případě už je lepší vsadit na jednobarevné provedení, ale vzorek celkový outfit oživí.

Jednobarevné košile a výraznější vzorek kravaty určitě nevadí, oživí outfit

Jelikož u pánských košil k obleku se často volí neutrální barvy v odstínech šedi, ani šedou kravatou rozhodně neuděláte chybu. Ovšem opět pamatujme na tmavší barvu vůči košili. Například světle šedé sako, šedá košile a výraznější kravata se vzorem určitě bude dobrou volbou. Zkrátka odlišovat, ale s mírou, vzory kombinovat buď různé nebo opticky zřetelnější. Naopak u stylových volnočasových košil můžeme vsadit i na pestřejší barvy, v případě košile k obleku se držme decentních barev a čistoty. Doplní elegantní styl košile, který dodává stylový límeček a knoflíky košile.

Oblek, košile a kravata ve správném sladění tvoří společenský outfit pro muže

Kravaty i pánské košile mají mnoho podob, je však dobré znát tato základní pravidla kombinací košil a kravat. Nezapomínejme ani na správnou velikost košile, což je nejpodstatnější u nákupu pánské košile online, kdy si ji předem nevyzkoušíme. Vhodně zvolené barvy kravaty a košile budou elegantní a moderní při každé společenské události. Optické odlišení vzorků a tmavší barva kravaty patří k základu dokonalého společenského pánského oblečení.