Užitečné rady a tipy

Jak na velikost u pánských košil

Správná velikost pánské košile je stejně důležitá jako u jakéhokoli jiného oblečení. Pro pohodlné nošení musí být její velikost prostě na míru. Zejména je změření velikosti podstatné při nákupu košile v e-shopu online, kdy si ji nemůžete vyzkoušet. Je to však snadné.

Moderní pánské košile koupíte v mnoha barvách, materiálech a také velikostech. Volba správné velikosti je podstatná u košil s krátkým i dlouhým rukávem. Velikost pánské košile, stejně jako vlastně u jakéhokoli oblečení, musí být zkrátka na míru. Pro pohodlné nošení je velikost parametrem zcela zásadním. Běžně se setkáme s velikostmi S až XXL. Změření správné velikosti přitom není nic těžkého, bude vám stači obyčejný krejčovský metr.

Na správnou velikost pánské košile snadno s krejčovským metrem

V praxi vám postačí krejčovský metr a jedna jiná košile, pomocí níž změříte správně danou velikost. Změříte čtyři základní rozměry a dle se odvozuje výsledná konfekční velikost pánské košile. Viz následující tabulka.

VELIKOST šíře ramen (cm) obvod hrudníku (cm) celková délka (cm) délka rukávů (cm)
S 44 - 45 98 - 102 72 - 73 21 - 22
M 46 - 47 106 - 110 74 - 75 23 - 24
L 48 - 49 114 - 118 76 - 78 25 - 26
XL 50 - 52 122 - 126 80 - 82 27
XXL 53 - 56 134 - 136 83 - 84 29 - 30

Je však nutno podotknout, že rozměry jsou víceméně orientační. Celková délka se počítá včetně límečku košile. Jednotlivé rozměry se mohou lišit i v několika cm, tabulka však udává orientační hodnoty pro volbu velikosti konfekčních velikostí pánských košil. Hodnota délky rukávu má smysl jen u košile s dlouhým rukávem.

Košili koupenou online lze do 14 dní vrátit nejen z důvodu nepadnoucí velikosti

Správná velikost pánské košile je podstatným parametrem. Pak již si můžete vybírat košile různých barev a vzorů, jednobarevné i vzorované košile. Především při nákupu pánské košile online v e-shopu má změření velikosti stěžejní význam. Při nákupu v e-shopu máte právo na vrácení do 14 dní bez udání důvodu, nejen pokud se netrefíte velikostí, ale také z libovolného jiného důvodu. Nemáte-li po ruce košili, poslouží ke změření velikosti též například tričko s dlouhým rukávem jako referenční model.

Správná velikost pánské košile základním parametrem k pohodlnému nošení

Pro pohodlné nošení pánské košile je velikost stěžejním parametrem, který bychom rozhodně měli brát v potaz. Ať vybíráme volnočasovou košili nebo košili k obleku, správná velikost je jedním ze základních parametrů, nepodceňujte jej.